Děkanát Přerov

Informace o děkanátu Přerov

Děkanát Přerov se skládá z 24 farností. Seznam najdete v článku.

Ohlédnutí za Panamou

„Milí přátelé, ukažte světu, že je možné být zároveň svatým a šťastným člověkem,“ naléhal na pestrobarevný zástup poutníků otec Dominik, arcibiskup hlavního města Panamy. Bylo úterý 22.1. večer a do příjezdu papeže Františka na Světové dny mládeže 2019 zbývaly už jen hodiny. Naše poutnická skupinka se po mši svaté dala do vytrvalého tance, takže jsme pak měli co dělat, abychom se vůbec dostali k nějaké večeři a dojeli autobusem zpátky na ubytování ve farnosti sv. Josefa v Paraiso.

Ohlédnutí mladých za zájezdem do Taizé

V neděli 17. února po ranní mši svaté jsme se vydali na dlouhou cestu až do daleké vesničky na východě Francie - do Taizé. Cestu jsme si zkracovali povídáním o všem možném, dále posloucháním hudby a také her od Cimrmana. Po příjezdu do Taizé jsme vyslechli úvodní informace.

Pouť do Říma

Národní pouť 2019 se koná u příležitosti 30. výročí kanonizace sv. Anežky České a následného pádu totalitního režimu v Československu. Čeká nás bohatý duchovní i poznávací program, který vyvrcholí slavnostní mší svatou ve svatopetrské bazilice (úterý) a setkáním s papežem Františkem při generální audienci (středa). K putování po Římě za doprovodu zkušeného průvodce můžete využít základní itinerář cestovní kanceláře (viz plakáty), nebo se připojit k menší skupince s alternativním programem, který bude představen přímo na místě.

ROŠŤÁK - březen 2019

Postní doba je dobou pokání, nikoli smutku

Misijní koláč

Začíná nám postní doba a děti z Misijního klubka pro vás připravují další Misijní koláč, který se uskuteční čtvrtou neděli postní, tj. 31. března, v kostele sv. Vavřince po mši svaté pro děti. Malí misionáři pro vás napečou oblíbené muffiny, perníčky i dorty na nedělní odpoledne. Velikonoce již budou za dveřmi, a proto pro vás děti ve spolupráci se svými maminkami vyrobí velikonoční a jarní dekorace na výzdobu vašich domovů.

Neboj se vrátit domů

Marie Svatošová

Kniha, kterou vám chci představit, je knižním rozhovorem s MUDr. Marií Svatošovou, který vedl Aleš Palán. U knižního rozhovoru velmi záleží na obou účastnících. Ten, kdo se ptá, by měl o něco vědět o druhém, jeho životě, práci, díle. Ten, kdo odpovídá, by měl mít o čem hovořit a neměl by se vyhýbat žádné otázce, případně jasně říct, že na toto odpovídat nebude. Myslím, že u této knihy oba účastníci rozhovoru tyto nepsané zásady dodrželi a vznikla kniha, která nám umožní poznat život a dílo Marie Svatošové.

Zprávy z nemocnice

Srdečně všechny zdravím, 24. ledna byla uspořádána v nemocnici ekumenická bohoslužba s paní farářkou Milovou. Paní farářka promluvila svým slovem o pokoji nemocným. Společně jsme zpívali a modlili se za jednotu křesťanů.

V měsíci únoru připadá na 11. světový den nemocných. Budeme ho slavit v nemocnici 14. 2. 2019 mší svatou s udílením svátostí nemocných. Mše svatá bude na LDN I. 5. patro ve 14:30. Všechny srdečně zvu k modlitbám za naše nemocné.

sestra Marie Goretti

Únor v liturgii

Letos prožíváme v únoru první část doby liturgické mezidobí. Dříve se také tato doba nazývala po Zjevení Páně.  Mimo liturgické doby, které mají svůj vlastní ráz, zbývá v ročním okruhu ještě 33 nebo 34 týdnů, kdy se tajemství Kristova života a poslání neoslavuje z určitého hlediska, nýbrž spíše v celé jeho plnosti. Zvláště to platí o nedělích. Toto období se nazývá liturgické mezidobí.

Okénko pro děti

Milí chlapci a děvčata!