Ostatní (Různé)

Drazí bratři a sestry.

Světec měsíce

Blahoslavený Alois Maria Monti

Zakladatel kongregace Synů Neposkvrněného početí (CFIC)

Rosteme ve víře

Gaudete et exsultate                                (Radujte se a jásejte)

O povolání ke svatosti v současném světě            Apoštolská exhortace

Slovo z Charity

Drazí farníci, srdečně Vás zdravím.

Před časem Vás otec Pavel informoval o změnách ve vedení Oblastní charity Přerov /OCHP/. V těchto dnech tato skutečnost nastává. Od 1. 10. 2018 odcházím do Hospice na Svatém Kopečku. Mým pokračovatelem je Mgr. Alena Pizúrová, což mi činí radost a útěchu, že naše charita bude v těch správných rukou a podepřena Boží pomocí.

Je čas ohlédnout se zpět. Charita ušla od svého založení před 26 léty kus dobrodružné a milostiplné cesty. Měla jsem tu čest ji provázet dobrých 17 let.

Jak jsme byli v Citově svědky zázraku

Milí čtenáři, necelých pět pracovních dní stačilo začátkem září spojeným silám naší farní rodiny k tomu, abychom se po vyklizení kostela sv. Jiří v Citově, osekání vnitřních omítek silně poničených vlhkostí a po úklidu, jaký naše obec nepamatuje, mohli radovat z návratu Pána Ježíše v Eucharistii zpět do jeho domu. Práce probíhaly v týdnu od 3.9. v době od 9 do 12 hodin (dopolední směna) a od 17 do 20 hodin (odpolední směna). Průměrný počet brigádníků na ranní směně byl pět a na večerní dvanáct. Někteří lidé přišli jednou, jiní se vraceli opakovaně.

Zprávy z nemocnice

Vážení farníci,

děkuji Vám všem, kteří jste za uplynulé období dovolených a prázdnin navštívili některé nemocné v naší přerovské nemocnici a poskytli jim jakoukoli drobnou službu, či zájem o ně, a hlavně kousek Vašeho drahocenného času.

Jsem Vám za to opravdu moc vděčná. Jistě se za nemocné také modlíte, ať už v kostele, nebo také doma. A věřím, že se modlíte i s nimi. Tak v tom, prosím, vytrvejte!

Slovo děkana

Milí čtenáři,

Slovo pro každého

Milí čtenáři časopisu „Slovo pro každého“

Poděkování

Byla jsem účastníkem pobytu na poutním místě v Medjugorii ve dnech 17. – 24.8.2018. Při jednom výstupu na kopec „Pod Brdo“, po kamenité cestě mi před sochou Panny Marie docházely fyzické síly (jsem v seniorském věku). Na zpáteční cestě jsem byla již vyčerpaná. Pomoc mi nabídl pan Kamil Slanina z Přerova. Touto cestou mu srdečně děkuji a přeji mu hodně zdraví, štěstí, lásky a Božího požehnání.

Věra Červíková, Chodov u Karlových Varů

Přečetli jsme a doporučujeme

Bůh za tebe bojuje do poslední chvíle             Marian Kuffa

„Milujte lidi takové, jací jsou; čím méně si to zaslouží, tím víc je milujte. Nemilujte je podle velikosti jejich zásluh, ale podle velikosti jejich potřeb!“ (úvodní stránka)