Ostatní (Různé)

ROŠŤÁK - Červen 2019

Milí farníci,

měsíc červen je bohatý na liturgické slavnosti. Nejvýznamnější bude Slavnost Těla a Krve Páně (též svátek Božího Těla). Tato slavnost se začala slavit proto, aby se zdůraznila reálná přítomnost Ježíše Krista, a to jednak v jeho Božství, tak v jeho lidství v Eucharistii - Nejsvětější svátosti.

Výlet mládeže do neznáma

Sobota 11. května byla ve znamení výletu do neznáma. Jako absolventka prestižního gymnázia jsem moc dlouho neváhala a večer před odjezdem usedla k počítači se snahou vygooglit, kdepak asi to "neznámo" leží. Odjezdy ranních spojů směr Ostrava, Brno a Olomouc mi moc nepomohly, a tak mi nezbývalo nic jiného, než si sbalit batoh, namasírovat nohy a nastavit budík.

Národní pouť a dny lidé dobré vůle na Velehradě

NÁRODNÍ POUŤ A DNY LIDÍ DOBRÉ VŮLE na Velehradě probíhají od 4. do 5. července 2019. Dny lidí dobré vůle, které se konají již dvacet let v předvečer státního svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje, přinášejí bohatý program pro děti i dospělé. Letošní ročník je jubilejní a připomene nám to i programová nabídka. Více informací na http://www.velehrad.eu/dny-lidi-dobre-vule/. Všechny věřící zveme k účasti na Národní pouti na Velehradě 5. července. Hlavní mše sv. začíná na nádvoří v 10.30 hod.

Víkend matek v Újezdu u Uničova

Ve dnech 3.-5.5.2019 se uskutečnil tradiční víkend pro maminky v Újezdu u Uničova.

Této oblíbené akce se zúčastnilo 27 maminek a další tři přijely na sobotní program.

Naším duchovním doprovodem nám byli již tradičně O. Jaroslav Knichal a O. Pavel Hofírek.

Navštívil nás také O. Josef Rosenberg.

Náplň víkendu se nijak nelišila od těch předchozích z minulých let. A tak jsme každý den slavili

s kněžími mši svatou, modlili se při adoraci a hlavně trávili čas společně. A to buď sportovně

ROŠŤÁK - Květen 2019

Bratři a sestry, drazí přátelé,

Ohlédnutí za Arcidiecézním setkáním mládeže v Přerově

Setkání začínalo v pátek předprogramem, ten se konal na základní škole U Tenisu. V tělocvičně proběhla nejdříve mše svatá, kde všechny účastníky přivítal otec Petr Bulvas, který je biskupským delegátem pro mládež. Po mši svaté zde byla chválová skupina z Valašských Klobouk ProjektON, ta v tělocvičně vytvořila nádhernou atmosféru nejen svými písněmi, ale i písněmi jiných skupin.

Pronásledování křesťanů

Zabývám se touto smutnou, ale i hrdinou problematikou intenzivně od roku 1992. Pan Adamík, který inicioval založení české větve Mezinárodní křesťanské solidarity - CSI, se asi v hrobě obrací. Zdaleka se mi totiž nedaří jako jemu. Vypadá to tak, že jak roste pronásledování křesťanů ve světě, klesá zájem o naše trpící bratry a sestry v naší farnosti - je to přece tak daleko! Ve všech třech kostelích můžete získat informace z našeho Zpravodaje o tom, co se děje našim bratřím a sestrám a obvykle zůstane část zpravodajů nerozebrána– je zdarma. S tou dálkou už to není docela pravda.

Úvodník - duben 2019

Bratři a sestry,

Pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání

Pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání pro děkanát Přerov a Olomouc se uskuteční v sobotu 25. května v katedrále v Olomouci. Duchovní program začíná v 15.00 hodin, končí mší v 18.00 hodin. Doprava bude individuální. Máme za co prosit, vždyť problémů v rodinách je dost a toto je prostředek, jak si vyprosit požehnání pro své blízké i pro sebe. Dále je tato pouť zaměřená na prosby za nová kněžská a řeholní povolání, což je také palčivá otázka místní církve, a tak bych byl rád, kdyby se poutě zúčastnilo co nejvíc farníků z celého děkanátu. Předem moc děkuji za váš čas i oběti. P.

Zprávy z charity

Milí farníci,

přinášíme Vám informace z Charity Přerov. Ano, od 1. 1. 2019 již nejsme Oblastní, náš oficiální název se na přání otce arcibiskupa, našeho zřizovatele, zkrátil na Charita Přerov.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se zapojili do Tříkrálové sbírky, ať už jako koledníci nebo dárci. Celkem se vybralo 934 648 korun, což je opět více než v loňském roce. Prostředky budou využity na přímou pomoc lidem v nouzi a další charitní záměry.

Prihlásit se k odběru Ostatní (Různé)