Ostatní (Různé)

VIII. – II. vatikánský koncil

Příprava koncilu

Lurdy... místo zázraků

České velkopřevorství Suverénního řádu maltézských rytířů uskutečnilo tak jako každý rok svou řádovou pouť k Panně Marii Lurdské, které se také zúčastňuji. Letos se uskutečnila ve dnech 3.-7.5.2018. V tomto termínu se již tradičně sjeli do Lurd členové a příznivci Maltézského řádu, stejně jako členové maltézských pomocných organizací, aby zde spolu s velkým počtem nemocných uctívali Pannu Marii. Každoročně se zde sejde téměř deset tisíc poutníků z celého světa.

Kaple sv. Jiří na Horním náměstí

Milí čtenáři, mám velkou radost, že se nám v Přerově podařilo dokončit a slavnostně předat do užívání opravenou kapli sv. Jiří na Horním náměstí. Ačkoli jsem se slavnostní hodové mše svaté nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit, dostalo se mi od Vás mnoha milých slov, která vyjadřovala spokojenost, a že se Vám současný stav kaple líbí. Děkuji všem.

Generální oprava probíhala v letech 2014 – 2018. Celková cena podle Smlouvy o dílo s firmou RAPOS a.s. z Holešova, která vyhrála výběrové řízení na dodavatele stavby, činila 2 557 310 Kč.

Jen tak ve stručnosti

Pastorační kurz

Znovu připomínám pastorační kurz, který v děkanátu Přerov proběhne od září 2018 do června 2019. Myslím si, že může být užitečný a obohacující pro všechny věřící děkanátu. Proto všem doporučují účast a prosím, přihlaste se co nejdříve. Přihlášky jsou k vyzvednutí ve farní prodejně na faře v Přerově nebo u jednotlivých farářů děkanátu Přerov. Ještě jednou otiskujeme obsah kurzu a plánované termíny sobotních setkání.

Májové pobožnosti

Že květen je měsíc Panny Marie, to už vědí děti ve Vlkoši. Její socha je krásně ozdobená závojem i květinami. Denně bývá v kostele májová pobožnost, jen v neděli ne – to se totiž scházíme u kapliček, pokud zrovna neprší.

Přečetli jsme a doporučujeme

O ublížení, odpuštění a zpovědi                     Józef Augustyn SJ

(otázky a odpovědi)

Úvodník - květen 2018