Ostatní (Různé)

Úvodník - duben 2019

Bratři a sestry,

Pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání

Pouť za obnovu rodin a nová duchovní povolání pro děkanát Přerov a Olomouc se uskuteční v sobotu 25. května v katedrále v Olomouci. Duchovní program začíná v 15.00 hodin, končí mší v 18.00 hodin. Doprava bude individuální. Máme za co prosit, vždyť problémů v rodinách je dost a toto je prostředek, jak si vyprosit požehnání pro své blízké i pro sebe. Dále je tato pouť zaměřená na prosby za nová kněžská a řeholní povolání, což je také palčivá otázka místní církve, a tak bych byl rád, kdyby se poutě zúčastnilo co nejvíc farníků z celého děkanátu. Předem moc děkuji za váš čas i oběti. P.

Zprávy z charity

Milí farníci,

přinášíme Vám informace z Charity Přerov. Ano, od 1. 1. 2019 již nejsme Oblastní, náš oficiální název se na přání otce arcibiskupa, našeho zřizovatele, zkrátil na Charita Přerov.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se zapojili do Tříkrálové sbírky, ať už jako koledníci nebo dárci. Celkem se vybralo 934 648 korun, což je opět více než v loňském roce. Prostředky budou využity na přímou pomoc lidem v nouzi a další charitní záměry.

Zprávy z nemocnice

Děkuji všem za přítomnost na mši svaté v březnu. Účast byla velkolepá, mnoho nemocných přijalo svátosti. Děkuji schole, dobrovolníkům, a všem, kteří mně pomáhali. V dubnu se můžete těšit na mši svatou, která se bude konat ve Velikonočním oktávu, ve čtvrtek 25. dubna 2019 ve 14:30 v budově LDN na oddělení II, ve 4. poschodí v jídelně pro nemocné. Srdečně vás všechny zvu a přeji požehnané Velikonoce.

sestra Marie Goretti

Ohlédnutí za Panamou

„Milí přátelé, ukažte světu, že je možné být zároveň svatým a šťastným člověkem,“ naléhal na pestrobarevný zástup poutníků otec Dominik, arcibiskup hlavního města Panamy. Bylo úterý 22.1. večer a do příjezdu papeže Františka na Světové dny mládeže 2019 zbývaly už jen hodiny. Naše poutnická skupinka se po mši svaté dala do vytrvalého tance, takže jsme pak měli co dělat, abychom se vůbec dostali k nějaké večeři a dojeli autobusem zpátky na ubytování ve farnosti sv. Josefa v Paraiso.

ROŠŤÁK - březen 2019

Postní doba je dobou pokání, nikoli smutku

Misijní koláč

Začíná nám postní doba a děti z Misijního klubka pro vás připravují další Misijní koláč, který se uskuteční čtvrtou neděli postní, tj. 31. března, v kostele sv. Vavřince po mši svaté pro děti. Malí misionáři pro vás napečou oblíbené muffiny, perníčky i dorty na nedělní odpoledne. Velikonoce již budou za dveřmi, a proto pro vás děti ve spolupráci se svými maminkami vyrobí velikonoční a jarní dekorace na výzdobu vašich domovů.

Okénko pro děti

Milí chlapci a děvčata!

Prihlásit se k odběru Ostatní (Různé)