Ostatní (Různé)

Světec měsíce

Blahoslavená Eusebie Palomino

Prohlášení Arcibiskupství olomouckého

Na stále opakované útoky a pomluvy ze strany Byzantského katolického patriarchátu už dlouho neodpovídáme, protože počítáme s tím, že rozumní čtenáři snadno odhalí jejich zmatenost. V tyto dny však dostáváme dotazy na veřejné dopisy této skupiny, které jsou šířeny dokonce i elektronickou poštou z obecních úřadů. Proto považujeme za nutné podat informaci o této skupině, kterou založil bývalý kněz naší arcidiecéze.

Rosteme ve víře

CÍRKEVNÍ DĚJINY

IV. Středověk – 2. část

Gregoriánská reforma

Rozhovory

Kdo je P. Mgr. Grzegorz Zych?

V neděli 3. 9. 2017 byl do farnosti Vlkoš u Přerova uveden nový farář Grzegorz Zych. Do úřadu jej oficiálně uvedl pře-rovský děkan Pavel Hofírek. Šestačtyřicetiletý Grzegorz Zych pochází z Polska.

Přečetli jsme a doporučujeme

Mlčet nestačí                         Raymond Leo kardinál Burke

Kardinál Burke působil jako biskup v La Crosse na americkém Středozápadě, jako arcibiskup v Saint Louis a roku 2010 byl Benediktem XVI. přijat do kolegia kardinálů. V roce 1975 byl papežem Pavlem VI. vysvěcen v římské bazilice sv. Petra na kněze a 6. ledna 1995 jej papež Jan Pavel II. tamtéž vysvětil na biskupa.

Jen tak ve stručnosti

Různé

Děkuji všem, kdo přišli na náš farní ples. Měl jsem radost z vysoké účasti a všech věkových kategorií. Je to povzbuzení, že tato akce má smysl a stojí to za všechny ty starosti. Měl jsem dojem, že se ples vydařil.

Do postní doby můžeme vstoupit kromě přijetí popelce ve středu, také svatou zpovědí v pátek a duchovní obnovou v sobotu. Postní dobu můžeme prožívat skrze modlitbu Křížové cesty a také vhodným osobním předsevzetím.

Úvodník - leden 2018

Milí věřící přerovského děkanátu, zdravím vás v novém roce 2018. Pokaždé s příchodem nového roku věnuji lidem novoročenku s nějakým citátem, poselstvím pro daný rok. Letos jsem zvolil slova sv. Silvána z Athosu: „Modli se k Bohu, aby bylo méně utrpení.“ Každé vykonané dobro ovlivňuje svět. Modlitbu považuji za největší dobro. Modlitbou vyprošuji spásu druhým lidem. Spása je největší dobro člověka, a proto modlitba je největší dobro, které mohu druhému dát. Lidé v dobro modlitby nevěří, proto modlitbu snadno opouštějí nebo zanedbávají.

Odpověď arcibiskupa na práci farních rad v roce 2017

Drazí bratři a sestry,

upřímně děkuji všem, kteří se zapojili do práce farních rad i do společných setkání v děkanátech, a nakonec i děkanům, kteří představili výsledky a společně s biskupy hledali správné odpovědi i návrhy dalších kroků.

Světec měsíce

Svatý Márius a Marta a jejich synové

mučedníci

Prihlásit se k odběru Ostatní (Různé)