Život (Co děláme)

Oblastní charita Přerov

Základní informace a kontaktní údaje.

Slovo z Charity

Milí farníci, bratři a sestry,

v brzké době se opět rozběhnou přípravy dalšího ročníku Tříkrálové sbírky. Je tedy ten nejvhodnější čas seznámit Vás s tím, jak jsme využili výtěžek Tříkrálové sbírky 2017.

V Přerově a okolních obcích se letos v lednu vybralo 848 146 Kč. Tato částka byla rozdělena na dvě části. Prvních 332 146 Kč bylo Charitou České republiky použito na humanitární pomoc u nás i v zahraničí. Druhá část 516 000 Kč se vrátila zpět do Přerova.

Duchovní obnova na Velehradě

Jakmile se začaly dny citelně krátit, sluníčko svítit slaběji, nastoupil podzim a v nedělních ohláškách se objevila očekávaná nabídka na letošní duchovní obnovu přerovského děkanátu. Tak jsme znovu využili možnosti a brzy po tom, co bylo možné se přihlásit, jsme se zapsali do seznamu účastníků. Nebyl důvod váhat – téma Pravdivost a otevřenost před Bohem, doprovázení pana děkana Pavla Hofírka a duchovně nabité místo poutního domu Stojanov byly dostatečným důvodem na odložení všeho nedodělaného a i neporytá zahrada musela počkat …

XXIII. farní ples

Jak ten čas letí a letí. Přijměte pozvání, milí příznivci tance a dobré zábavy, na XXIII. farní ples. Bude se konat 20. ledna 2018 od 20 hodin v prostorách Městského domu v Přerově. Skupina ROKY je objednána a já jako pořadatel se už na Vás moc těším.

Ministrantský víkend Charváty

Podzimní ministrantský víkend se letos odehrával v Charvátech, což je vesnice s krásnou farou mezi Olomoucí a Dubem nad Moravou. Nejsilnější zážitky jsou tentokrát zachyceny přímo účastníky.

Jídlo bylo dobré, nejvíce jsme měli chleba a cukrové řepy, kterou jsme našli na poli.             Karel Prinz

Líbil se mi oběd, sezení u krbu a procházka. Bylo to super, ale chyběl makový závin.                    Adam Kopec

Pozdrav ze semináře

Milý čtenáři,

Soutěž Bible a my

Úspěchy v soutěži Bible a my

Podzimní prázdniny s Edenem

Eden ani o letošních podzimních prázdninách nezahálel a jak už je skoro tradicí, vydal se na podzimní víkendovku. Tentokrát do Potštátu, který se pro naše malé objevitele proměnil na čas od 26. do 28.října v Říši Divů. Do té jsme se nedlouho po příjezdu propadli společně s Alenkou a nestačili jsme se divit, v jakém stavu se celá říše nachází a jakou hrůzovládu tu Srdcová královna nastolila.

Z centra Ráj

OKÉNKO Z CENTRA PRO RODINU RÁJ, se sídlem v Pavlovicích u Přerova 5

Misijní klubko

Misijní klubko tvoří děti, které se snaží svojí Modlitbou: Obětí, Službou a Tvořivostí stavět „MOSTy“, které spojují všechny lidi světa, a protože jde o dílo dětí, především „mosty“ ve vztazích k druhým dětem. Členové misijního klubka aktivně pomáhají svému okolí i chudým dětem celého misijního světa.

Prihlásit se k odběru Život (Co děláme)