Život (Co děláme)

Oblastní charita Přerov

Základní informace a kontaktní údaje.

Oprava střechy kostela sv. Vavřince

Posledním největším stavebním zásahem oprav kostela sv. Vavřince byla výměna dřevěné krovové konstrukce kostela za kovovou dle projektu J. Jandáska v letech 1927-28, při zachování sklonu a výšky střechy; krytina pálená taška – bobrovka s hřebenáči.

Vzhledem k rozloze střechy kostela, rozsahu opravy a finanční náročnosti bude celá oprava střechy kostela sv. Vavřince, rozdělena do několika etap.

Zdravím všechny fanoušky správně fungujících rodin!

Jmenuji se Jarka Rusňáková a od června 2019 pracuji v Děkanátním centru pro rodinu Přerov. Téma rodiny mně vždy zajímala. Už jen proto, že máme s manželem 3 dospělé děti a pět vnoučátek. Všichni se denně potýkáme s tím, jak svoji rodinu ochránit, inspirovat a hlavně bezvýhradně milovat. Není to vůbec jednoduché a někdy se dokonce zdá, že je to skoro nemožné. Křesťanské rodiny mají ovšem velkou výhodu ve víře. Víme, že v tom nejsme sami. Můžeme prosit i děkovat, spoléhat se a to je v dnešní pohnuté době opravdu báječné.

AKCE PRO MLÁDEŽ

Drazí mladí,

chtěla bych Vás na začátku nového školního roku všechny srdečně pozvat a povzbudit, abyste se nebáli přijít na některou z akcí animátorů a tvořit s námi společenství. Všichni to známe: kde jsou dva nebo tři v mém jménu, tam jsem já uprostřed nich. Když se nad tím zamyslíte, tak to není vůbec malý příslib. Tak ať už jste z kterékoliv farnosti našeho krásného děkanátu, nebojte se přijmout toto pozvání a opravdu přijeďte, moc rádi se s Vámi setkáme :)

Ohlédnutí mladých za zájezdem do Taizé

V neděli 17. února po ranní mši svaté jsme se vydali na dlouhou cestu až do daleké vesničky na východě Francie - do Taizé. Cestu jsme si zkracovali povídáním o všem možném, dále posloucháním hudby a také her od Cimrmana. Po příjezdu do Taizé jsme vyslechli úvodní informace.

Farní lukostřelba v Brodku se stává tradicí

Poslední sobotní srpnové odpoledne v Brodku u Přerova opět po roce patřilo lukostřelbě. Početní zájemci z řad dětí i dospělých si užívali zásahy do terčů z profesionálního luku. Pro všechny byla připravena odměna ve formě domácího perníku. Závěrečná soutěž o ceny, které věnoval pan starosta, pobavila úctyhodný zástup střelců, i když výhru si pochopitelně odnesli jen někteří. V průběhu odpoledne, jehož obliba se potvrdila i díky bohaté prázdninové konkurenci souběžných akcí, mělo svůj prostor k prezentaci činnosti sdružení MAS Hanácké Království.

Stránka pro mládež

Pozdrav z Teologického konviktu

Milý čtenáři,

Z centra Ráj

OKÉNKO Z CENTRA PRO RODINU RÁJ, se sídlem v Pavlovicích u Přerova 5

Pěší putování na Svatý Hostýn

Chvála Bohu všem lidem dobré vůle, květinkám, beruškám a motýlkům.

Chtěli bychom se s Vámi podělit o svědectví z naší pouti na Svatý Hostýn, která se koná každý rok dne 8. 5.

Noc kostelů

Pro Noc kostelů 2018 byl zvolen verš z Bible, ze Starého zákona: „Zůstávali přes noc v okolí Božího domu…“. Jde o citaci z 27. verše 9. kapitoly První knihy Paralipome-non.

Prihlásit se k odběru Život (Co děláme)