Život (Co děláme)

Oblastní charita Přerov

Základní informace a kontaktní údaje.

Misijní klubko

Misijní klubko tvoří děti, které se snaží svojí Modlitbou: Obětí, Službou a Tvořivostí stavět „MOSTy“, které spojují všechny lidi světa, a protože jde o dílo dětí, především „mosty“ ve vztazích k druhým dětem. Členové misijního klubka aktivně pomáhají svému okolí i chudým dětem celého misijního světa.

Spolčo pro děti

Slovo z Charity

Charitní putování do Křtin

Oblastní charita Přerov letos slaví 25. výročí své činnosti. K této příležitosti jsme ve spolupráci s farností Přerov uspořádali pouť do Křtin a Sloupu.

Výlet vlkošských dětí do Brna

Kolem svátku svatého Václava jezdíváme s dětmi z náboženství na výlet. Ani letos tomu nebylo jinak. Tentokrát se naším cílem stala moravská metropole. V Brně jsme navštívili katedrálu Petrov, o které nám paní průvodkyně povyprávěla spoustu zajímavostí. Ukázali jsme si, kde sídlí pan biskup a kde každoročně probíhá katechetický či teologický kurz (věřím, že i z našich šikovných holek se časem stanou katechetky, které budou pomáhat panu faráři s dětmi ve farnosti).

Jak jsme prožívali advent ve Vlkoši

O první adventní neděli v podvečer byl v kostele adventní koncert a po něm jsme se s rodinami sešli v klubovně na faře, kde jsme si vyprávěli o adventu a možnosti, jak jej ve farnosti i v rodinách prožít. Představili jsme si krásný program, který připravilo naše katechetické centrum v Olomouci. Na nástěnce v předsíni kostela jsme měli obrázek Panny Marie a po stranách dvě okna, kam jsme během adventu dolepovali dětem hvězdičky za účast na mši svaté. Další obrázek jsme měli ve škole a hvězdičky si děti kreslily za modlitbu.

Předmostské díky za úrodu

Dávej Bohu - a budeš mít - míru vrchovatou

V neděli 22. září v kostele sv. Maří Magdaleny v Předmostí přicházely děti jako každý rok při mši svaté v průvodu s obětními dary. Byly provázeny nejen slovy díků, ale také údivem nad rozmanitou krásou plodů a květin, které mohou být jen dílem a darem rukou Božích.

Dopletná 2013

V sobotu 11. května v 9 hodin se setkalo 56 žen, pletařek obvazů pro nemocné leprou, v restauraci Pegas v Přerově. Přivítal nás pan ing. Výleta z Kyjova. V Čechách a na Moravě plete obvazy celkem 700 žen. Hotové obvazy se posílají poštou na 34 adres do Indie, Nepálu, Zambie, Ethiopie, Siera-Leone, Burundi, Tanzanie, Ugandy, Libérie, Nigérie a Kamerunu. V roce 2010 bylo posláno 60 balíků, v roce 2011 už 104 balíků a v roce 2012 celkem 154 balíků obvazů. Jeden balík váží 16 až 20 kg.

Noc kostelů 24.05.13

Kaple sv. Jiří               kaple otevřena od 20:00 do 22:00

20:00 – 20:30    Možnost soukromé prohlídky a ztišení

20:30 – 21:15    Střípky z historie kaple s paní Z. Mollinovou

21:15 – 22:00    Možnost soukromé prohlídky a ztišení

Kostel sv. Michala        kostel otevřen od 19:00 do 23:00

Předvánoční jarmark

V sobotu 1. prosince se na centru Sonus konal předvánoční jarmark pořádaný Církevní mateřskou skolou v Přerově, Centrem pro rodinu a farností Přerov. Návštěvníci si mohli nejen vyrobit adventní věnec, zakoupit krásné drobnosti vyrobené maminkami dětí ze školky či ženami ze Společenství křesťanských žen, ale i shlédnout vystoupení dětí přerovské církevní mateřské školky. Výtěžek jarmarku bude věnován na vybavení venkovního hřiště mateřské školy. Děkujeme vám, kteří jste přišli a přispěli a věříme, že se vám jarmark líbil.

Prihlásit se k odběru Život (Co děláme)