Pro všechny

25 let mezi námi

Těžko bychom v naší dřevohostické farnosti hledali rodinu, do které by otec Artur Górka během svého 25 letého působení nevstoupil. Ať se jednalo o radostné události spojené se křtem narozeného dítěte nebo uzavřením sňatku, anebo o smutné chvíle rozloučení se s našimi zemřelými. Jeho každodenní život byl realizací benediktinského hesla „Modli se a pracuj“, což je zřejmé při pohledu na místní farní kostel zasvěcený sv. Havlovi, farní objekty i přilehlé okolí.

Pozvánka na hody v Tovačově

Vážení farníci přerovského děkanátu,

touto cestou chci pozvat vás všechny i každého jednotlivě na hodovou mši svatou ze slavnosti sv. Václava: bude sloužena v tovačovském farním kostele dne 28. 9. v 8:30. Poté jste zváni k modlitbě za kněze a kčetbě tzv. svatovásclavského seznamu kněží, pronásledovaných nacistickým a komunistickým režimem (tento seznam je každoročně aktualizován, takže při jeho četbě v letošním roce zazní cca. 425 jmen našich statečných pastýřů, kteří pro službu Kristu a jeho církvi trpěli a mnozí v tomto zápase obětřovali svůj život).

Požehnání domácích tvorů

Přerov -  před kostelem sv. Vavřince

Slavnost sv. Václava

Mše svaté:

Předmostí v předvečer 27. 9. 2019 v 18:00 hodin

Přerov v 9:00 a 18:30 28. 9. 2019

Dny evropského dědictví

Přerov, Předmostí

Mše svatá první soboty

Přerov, sv. Vavřinec

Zpovídání na začátek školního roku

Přerov, sv. Vavřinec

ROŠŤÁK - Leden 2019

Milí farníci,

vstupujeme do nového roku 2019. Začíná nové období, nový čas, nový úsek života, jehož obsah neznáme. Očekávání něčeho nového, neznámého vyvolává v člověku určité obavy, strach, otázky... Je to přirozené, lidské, normální. Jenže v srdcích těch, kteří o sobě tvrdí, že jsou věřící, by měly převládat jiné pocity.

Vzpomínka na srpen 1968

Když mi bylo 10 roků, bydlela jsem s rodiči v „domkách“. Byly to čtyři řady přízemních domů a každý měl svou zahrádku. Celý tento komplex domů byl ohrazen zídkou a mezi tím byly dvory. Brány ústily na cestu ke kasárnám. Cesta, která vedla od železničního podjezdu, se v místě vchodu do kasáren s branou do prvního dvora rozdělovala a vedla do Troubek, a  ta druhá do Bochoře. Mezi těmito cestami byly naše „domky“. Bylo brzy ráno 21. srpna, když se nám začalo všechno v domě otřásat, ale nebyl to známý zvuk nadzvukových letadel, ale strašný rachot na kamenité cestě.

Světec měsíce

Blahoslavený Frederik Albert

Italský kněz

Prihlásit se k odběru Pro všechny