Pro všechny

Posezení na farní zahradě

Fara v Přerově

Ranní mše svatá v 9:00 (státní svátek)

Přerov, sv. Vavřinec

Setkání po mši svaté na faře u kávy a čaje

Předmostí, fara

Prodejna na faře

Jak ten čas letí… Začátkem října to už bude jeden celý rok, co máme naši prodejnu „Na faře“ v nových, větších prostorách.

Rosteme ve víře - Biblistika

Jak číst správně Bibli

Začínáme od Nového zákona. Pročítáme-li zajímavé příběhy ze života mužů a žen, jak nám je Bůh nechal zaznamenat v Bibli, mohou nám přinést praktické poučení o tom, jaký způsob jednání člověka je správný. Stejně tak pochopíme, čemu je lepší se v životě raději vyhnout. Ten, kdo nás stvořil, přece nejlépe ví, co je pro nás dobré, a co nám naopak může škodit. Tak k nám Bůh promlouvá.

Výsledky Tříkrálové sbírky 2016

V Tříkrálové sbírce 2016 se v přerovském regionu podařilo vybrat celkem 794 590,- Kč, což je o  34 tisíc víc než v loňském roce.

Benefiční koncert naplnil kostel

Hradišťan v kostele sv. Vavřince

Vystoupení Hradišťanu & Jiřího Pavlici naplnilo ve čtvrtek 17. září 2015 kostel sv. Vavřince v Přerově svými tóny i příjemnou atmosférou. Vyprodané vstupenky ohlašovaly zájem nejen o kulturní zážitek, ale také o projekt Domácí hospicové péče, na kterou byla celá benefiční akce zaměřená. Kromě Hradišťanu jsme přivítali další významné hosty -primátora města Přerova Mgr. Vladimíra Puchalského, náměstka Bc. Tomáše Navrátila, který převzal záštitu nad celým koncertem společně s děkanem P. Pavlem Hofírkem, a také zakladatelku Hospicového hnutí v ČR MUDr.

Přečetli jsme a doporučujeme

Kancionál

Společný zpěvník českých a moravských diecézí (vydání pro olomouckou arcidiecézi a diecézi Ostravsko - opavskou)

Z centra Ráj - Dovolit Pánu, aby nás potkal

Připravit se na Vánoce modlitbou, činorodou láskou a chválou; s otevřeným srdcem se nechat potkat od Pána, který vše obnovuje – vyzval papež František. Papež komentoval čtení z evangelia (Mt 8,5-11), ve kterém římský setník s velkou vírou žádá Ježíše o uzdravení pro svého služebníka., a připomněl, že v těchto dnech „začínáme novou cestu, cestu církve, vstříc Pánovu Narození“. Jdeme na setkání s Pánem, protože Vánoce nejsou pouhým dějinným výročím či vzpomínkou na něco krásného. „Vánoce jsou něčím víc: jdeme na setkání s Pánem. Vánoce jsou setkáním!

Přečetli jsme a doporučujeme

Důstojný pán si na důstojnost nepotrpěl                     František Lukeš

Prihlásit se k odběru Pro všechny