PŘÍPRAVA BIŘMOVANCŮ V NAŠÍ FARNOSTI

„Biřmování nás vede k tomu, abychom se zasazovali o naše bližní, abychom byli schopni klást odpor zlu a měli odvahu postavit se mu, abychom byli zodpovědnými lidmi ve všech situacích, kdy jde o osud člověka, to znamená od výchovy dětí přes život v povolání až po oblasti politiky. To všechno zmůže biřmovaný člověk jen tehdy, bere-li biřmování vážně.“

(Otto Hermann Pesch)

Biřmování je nazýváno svátostí křesťanské dospělosti. Je to svátost, která završuje křest svatý - proto každý pokřtěný je povinen tuto svátost přijmout. Uděluje se od 14 let věku. Touto svátostí je křesťan obdarován sedmi dary Ducha Svatého, aby uměl svou víru hájit a ji šířit. Je tedy nutným předpokladem pro ty, kdo chtějí vstoupit do manželství, pro ty, kdo žádají o křest dítěte a pro křestní kmotry. Biřmování uděluje biskup dané diecéze. Příprava začne příští rok v únoru. První setkání bude 2. února od 16:00 na faře v čajovně. Přihlášku je možné si vzít v kostele nebo ve farní prodejně a vyplněnou ji odevzdat na faře nebo v sakristii.

P. Josef Rosenberg

Zaměření: